Dieta
Główna


Trener wali mnie po plecach. Amoniak pod nos - zaciągam się jak skrętem, neurony szczypią, krew wrze. Rozszerzone źrenice, drgające nozdrza, napuchnięte czwórki, poorane ostrą sztangą piszczele.
[Czytaj dalej ...]
Truchtając uparcie pod górkę, mijam dwójkę staruszków siedzących na ławeczce. Patrzą na mnie zdziwieni: mijam ich już 8 raz.
Podbiegi.
[Czytaj dalej ...]
Jest koło szóstej po południu, jest jakieś -3 stopnie, zaczyna się faza "dlaczego ja się na to zapisałam, na co mi to było, wszystko boli, aa".
Jestem na Skrzycznem, na ultramaratonie "Zamieć", wspinam się na górę po raz drugi. [Czytaj dalej ...]
Mamy Kasię. Kasia zasuwa na orbit reku 2 h dziennie, a dodatkowo robi 200 wykroków z 2 kg hantelkami i kończy trening 30 minutami brzuszków.
Z drugiej strony – Zdzichu. [Czytaj dalej ...]
Wszyscy znamy taką osobę na siłowni.
Ubrana w sportowe, markowe, reebokowe ciuszki, koniecznie buty do podnoszenia ciężarów, bonusowe punkty za gwałcącą oczy kolorystykę. [Czytaj dalej ...]
Rodzisz się jako rozkoszna, pulchna kuleczka szczęścia. Nie umiesz jeszcze chodzić, nie masz zębów, o mówieniu zapomnij. Jest jednak coś, w czym jesteś lepszy od większości dorosłych.
Oddychanie. [Czytaj dalej ...]
W 1964 Randy Gardner, 17-letni student z Californi, nie spał przez 11 dni 25 min. Chciał sprawdzić, co się stanie z jego ciałem i jak zareaguje jego mózg. Przy okazji pobił o 4 h rekord Quinessa, wynoszący wtedy 260 h. [Czytaj dalej ...]
Niezależnie od tego, jaka jest Twoja definicja normalności, biegacze ultra normalni nie są.
30-letni trener personalny, który po biegu potrzebuje pomocy, żeby wysiąść z tramwaju. Dziewczyna, która nie nosi nigdy szpilek, bo łydki ma ponapinane jak postronki. [Czytaj dalej ...]
Jestem w okolicach Szyndzielni. To wiem na pewno. W lesie. To też wiem.
W czarnej du...e.
Tego się właśnie dowiaduję. [Czytaj dalej ...]

 


Główna   |   Dieta   |    Trening   |    Starty   |    Biografia

Copyright: Klaudia Salamon & Wiesław Salamon. Kraków 2018