Główna


Odchudzałam” się przez prawie dekadę. Próbowałam różnych diet, planów treningowych, bardziej i mniej skrajnych.

Głodówki.
Ograniczenie węglowodanów.
Masło z kawą.
Dwa treningi dziennie.
"Zepsuta" tarczyca i leki.
Jak chomik na kołowrotku.

Byłam sfrustrowana, zmęczona walką z kilogramami, niepewna siebie i słaba. Zachorowałam na zapalenie tarczycy Hashimoto, spałam po 12 h dziennie i wciąż byłam zmęczona.

Musiałam popełnić wiele pomyłek i przełknąć dużo gorzkich pigułek, żeby teraz móc cieszyć się zdrowiem, sprawnością, wysokim poziomem energii i siłą – fizyczną i mentalną. Co zmieniłam? Zaczęłam wprowadzać zmiany stopniowo, zmieniać nawyki, ćwiczyć uważność. Przestałam walczyć ze swoim ciałem, zaczęłam traktować je jak partnera, a nie wroga.

Teraz biorę udział w ultramaratonach, podnoszę ciężary, z uśmiechem na ustach co tydzień jeżdżę w góry. Mam wystarczająco energii, by obdzielić ją wszystkich moich bliskich. Jem ulubione jedzenie bez poczucia winy i nie katuję się dietami. Odstawiłam leki na niedoczynność tarczycy. Za mną długa droga: studia fizjoterapii, starty w zawodach olimpijskiego podnoszenia ciężarów, praca jako trener w Azji, współpraca z dietetykami i psychodietetykami, tysiące przeczytanych książek i wypróbowanych diet i planów treningowych.

Dziś pomagam swoim Podopiecznym, by jak najmniejszym kosztem zdobyli to, o co ja walczyłam latami. Jako fizjoterapeuta wspieram ich w powrocie do pełnej sprawności i odkryciu pełnego potencjału. Pomagam zrzucić uparte kilogramy, poczuć się lepiej, pozbyć się bólu, pierwszy raz w życiu się podciągnąć, przebiec 5,10,50 km. Bo wierzę, że każdy ma swój Everest, Ty też. Ale nie musisz zdobywać go sam – pozwól sobie pomóc.

Masz jedno ciało, w którym spędzisz całe swoje życie. Upewnij się, że działa, że umiesz o nie zadbać. Nie marnuj czasu tak jak ja kiedyś. Lift the World.

Klaudia Salamon – jestem założycielem Lift the World, trenerem z 6-letnim doświadczeniem, z wykształcenia fizjoterapeutą. W swojej karierze pracowałam w siłowniach, gabinetach fizjoterapii i studiach treningowych w Polsce i za granicą, pomagając setkom ludzi osiągnąć swoje cele treningowe i życiowe.

Bez liczenia kalorii, ciężkich treningów i nadmiernego poświęcenia udało mi się schudnąć ponad 10 kg, doprowadzić do remisji choroby Hashimoto, poprawić swoje wyniki siłowe i biegowe.
Trenuję dwubój i trójbój siłowy, biegam ultramaratony, chodzę po górach. Ponadto praktykuję technikę "przekąsek ruchowych" (ruszaj się jak najwięcej, kiedy tylko możesz). Ruch to moje życie, a nie obowiązek i tortura.

W pracy zawodowej specjalizuję się w:

  • treningu siłowym,
  • treningu siłowym i treningu mocy w sportach wytrzymałościowych,
  • modelowaniu sylwetki,
  • treningu rehabilitacyjnym po kontuzjach,
  • korekcji wad postawy, treningu zdrowotnym,
  • treningu seniora.

Moje podejście jako trenera? Najkrócej można je opisać akronimem CBA:

Ciekawość - zawsze pytaj: dlaczego? Jak? Po co? Odkrywaj ćwiczenia, możliwości ruchowe, metody treningowe. Twoje ciało to najlepszy plac zabaw - bądź jak dziecko, baw się: dźwigaj, rzucaj, pchaj, czołgaj się, biegaj. Nawet nie wiesz, ile drzemie w Tobie potencjału. Ja tez nie wiedziałam, gdy zaczynałam. Teraz już wiem. Uwierz mi, to prawdziwy Matrix.

Balans – w życiu, treningu i na talerzu. Żadnych głodówek, obsesyjnego liczenia kalorii, katorżniczych treningów. Jeśli jest trening – jest regeneracja. Jeśli jest nadwaga – jest zmiana nawyków żywieniowych. Jeśli jest praca – jest zabawa. Yin i Yang.

Asertywność – nie wierz w to, co widzisz w social media. Nie porównuj się do innych. Buduj swoją pewność siebie poprzez trening, przekraczaj SWOJE możliwości. To TY jesteś w centrum uwagi. TY jesteś najważniejszy/najważniejsza.

A teraz, skoro wiesz tyle o mnie… może opowiesz mi o sobie?

Skontaktuj się ze mną, pisząc na adres Klaudia.m.salamon@gmail.com
Nr tel. 733-932-576

 


Główna   |   Dieta   |    Trening   |    Starty   |    Biografia

Copyright: Klaudia Salamon & Wiesław Salamon. Kraków 2018